x تبلیغات
تجربه های شخصی من

جذب همسر در 21 روز

 تا کنون چیزی در مورد تکنیک های جذب همسر در 21 روز شنیده اید ؟ اگر با قانون جذب آشنایی داشته باشید بی شک میدانید که در قانون جذب اصولی به عنوان قانون 21 روز وجود دارد که بر طبق آن اگر شما فعالیت هایی را به مدت 21 روز متداول انجام دهید بی شک قانون جذب به کار می افتد و نتایج آن را مشاهده خواهید کر رد اما جذب همسر در 21 روز یعنی دقیقا به مدت 21 روز چه کارهایی را باید انجام دهیم تا نتیجه حاصل شود؟؟؟ در ادامه تمرین هایی را برایتان اورده ایم که اگر بتوانید تنها به مدت 21 روز مداوم و پشت سر هم به درستی آنها را انجام دهید نتایج شگفت انگیز آن را خواهید دید و زندگیتان را زیر و رو میکند اما این قوانین چیست؟؟؟ با ما همراه باشید

قانون اول جذب همسر در 21 روز

شکر گزاری بر اساس قانون اول جذب همسر در 21 روز شما باید این پیغام را به کائنات بدهید که همین حالا نیز از زندگیتان راضی هستید و احساس شادی میکنید و آماده ی جذب خوشبختی های بیشتر و بیشتر در تمام زمینه ها هستید اما چطوری؟ قانون اول جذب همسر در 21 روز یعنی شکرگزاری به روشنی این پیام را به کائنات ارسال میکند که شما همین حالا هم خیلی از چیزهایی که میخواهید را دارید پس یک دفترچه ی یادداشت تهیه کنید و به مدت 21 روز خداوند را برای حداقل ده مورد از نعمت هایی که در زندگی به شما عطا کرده شکرگزاری کنید. این نعمت ها میتوانند خانواده ی خوب و یا شغلتان و یا هرچیز دیگری باشد مهم این است که شماشکرگزار باشید

مرحله ی دوم قانون جذب همسر در 21 روز

این مرحله را مدیتیشن جذب همسر در 21 روز مینامیم. با انجام این مرحله چاکراه های شما برای جذب آنچه در زندگی میخواهید کاملا باز میشود. روزی نیم ساعت تنهایی به مراقبه بپردازید. در محلی که دوست دارید نشته چشمانتان را ببندید و سعی کنید به هیچ چیز فکر نکنید و به جای آن تنفستان را حس کنید و تا 15 بشمارید یعی هر دم و بازدم را یک شماره در نظر بگیرید. هر وقت که تمرکزتان را از دست دادید و متوجه شدید که هنگام شمردن فکرتان به جای دیگری پرکشید و رفت از اول شروع به شمردن کنید و هرگز تا قبل از رسیدن به عدد 15 مراقبه را ترک نکنید. این کار موجب افزایش سطح تمرکز شما و کنترل افکارتان میشود. این مرحله از مراحل مهم قانون جذب همسر در 21 روز است که هرگز نباید از آن غفلت کنید.

مرحله ی سوم جذب همسر در 21 روز

من به شخصه عاشق این مرحله از جذب همسر در 21 روز است چرا که نتایج اولیه ی آن در کمتر از 7 روز نمایان میشود و شما را شگفت زده میکند. یک کاغذ بردارید و به مدت 21 روز آنچه از یک همسر ایده آل میخواهید را بنویسید و در ابتدای کاغذ هم پیشاپیش از خداوند بابت عنایت چنین نعمتی سپاسگزاری کنید در ادامه دو مورد از چک لیست های صحیح و اشتباه قانون دوم در جذب همسر را باهم مرور میکنیم تا متوجه شوید در این مرحله باید چطور بنویسید تا تاثیر بیشتری داشته باشد. فقط فراموش نکنید که در این مرحله اگر از افعال آینده استفاده نکنید تاثیرگذاری بالاتری خواهید داشت

چک لیست اشتباه جذب همسر در 21 روز

از کائنات میخواهم همسری سر راه من قرار دهند با ویژگی های زیر:

1- مهربان باشد

2- من را خیلی دوست داشته باشد

3- با ایمان باشد

4- شغل خوبی داشته باشد

و...

چک لیست صحیح جذب همسر در 21 روز

پیشاپپپپپپیش از خداوند سپاسگزارم بابت عنایت همسری که:

1- با من بسیار مهربان است.

2- من را دوست میدارد.

3- فرد با ایمانی است.

4- شغل بسیار خوبی دارد.

طرحواره

 اگر سرکارتان به دکتر روانشناس خورده باشد حتما کلمه ی طرحواره به گوشتان خورده و یا شاید حتی تست طرحواره یانگ را هم داده باشید اما به راستی این طرحواره ها چه چیزی هستند؟ در اصل الگو های کهنه ی ذهنی هستند یا کامل تر بگوییم سبک نگاه شما به زندگی و چهار چوب کلی افکار شما را طرحواره میگویند که این طرح واره ها میتوانند سازگار و یا ناسازگار باشند که در ادامه به بررسی و معرفی هر یک خواهیم پرداخت.

طرحواره ی رهاشودگی

بیماران با طرحواره ی رها شدگی بزرگترین ترسشان در زندگی این است که افراد نزدیکشان و یا کسانی که دوستشان دارند را به طریقی از دست بدهند به طور مثال آنها بمیرند و یا ترکشان کنند. بی شک چنین طرحواره ای روابط عاشقانه ی آسیب زایی را برای فرد به ارمغان می آورد فرض کن تمام مدت به شریک احساسی ات بدگمان باشی که او قرار است تو را ترک کند. بی شک چنین ترسی زندگیتان را زهر میکند

طرحواره ی نقص و شرم

افراد با طرحواره ی نقص و شرم از عزت نفس پایین رنج میبرند و عموما معتقد هستند که افراد دوست داشتنی ای نیستند. آنها فکر میکنند که هیچ کس در این دنیا دوستشان ندارد. بیمتاران با طرحواره ی نقص و شرم معتقد اند که اگر اجازه دهند دیگران به آنها نزدیک شوند سر انجام نقص هایشان را فهمیده و آنها را ترک میکنند عموما اگر طرحواره ی نقص و شرم داشته باشید به طرحواره رها شدگی هم مبتلا میشوید چرا که معتقید اید که دیر یا زود با رو شدن نقص هایتان دیگران ترکتان میکنند چرا که در وجود شما هیچ چیزی که بشود بخاطرش دوستتان داشته باشند وجود ندارد.

فرکانس و ارتعاش

 با مبحث فرکانس و ارتعاش چقدر آشنایی دارید؟ اصلا شما قانون جذب را قبول دارید و فکر میکنید که میتوانید با قانون جذب در شرایط زندگی خود تغییراتی ایجاد کنید؟ اگر قانون جذب را بشناسید حتما فرکانس و ارتعاش به گوشتان خورده است . اما به راستی این فرکانس و ارتعاشی که همه از آن صحبت میکنند یعنی چه ؟ با ما همراه باشید تا در ادامه به بررسی آن بپردازیم:

ارتعاش چیست؟

برای اینکه بفهمید فرکانس و ارتعاش در کنار هم چه معنای میدهند ابتدا باید بدانید هر کدام یعنی چی. بر اساس قانون جذب هر فکری که از ذهنتان میگذرد ارتعاشی دارد. خواه یک لحظه گذرا به آن مطلب فکر کنید . خواه آن فکر ساعت ها ذهن شما را به خود اختصاص دهد در نهایت انسان در طول روز هزاران هزار فکر مختلف میکند و هذر کدام از این فکر ها یک ارتعاشی را به جهان هستی و کلئنات ارسال میکند. ارتعاش ها میتوانند مثبت و یا منفی باشند. و راه تشخیص ارتعاش مثبت از منفی توجه کردن به احساساتتان است. اگر زمانی که فکری به ذهنتان خطور میکند احساس خوبی داشته باشید این به آن معنی است که ارتعاشاتان مثبت بوذه و اگر حس بدی داشته باشید ارتعاشاتن منفی بوده. اما فرکانس و ارتعاش در کنار هم چه معنی ای میدهند

فرکانس چیست

همان ارتعاشات اگر در طول روز آنقدر تکرار شوند که ملکه ی ذهنتان شوند فرکانسی را به جهان ارسال میکنند. در واقع افکار در صورت تکرار مداوم به ضمیر ناخودآگاه ذهن انتقال پیدا کرده و به باور تبدیل میشوند. باور ها هم نوعی فکر قوی شده و جهش یافته هستند اما آنچه از خود ساطح میکنند دیگر ارتعاش نیست بلکه فرکانس است که قدرت بسیار بالایی دارد. اکنون دانستید که فرکانس و ارتعاش یعنی چه؟

راز فرکانس و ارتعاش
تا کنون به این موضوع اندیشیده اید که چرا ما انسانها می توانیم به سرعت با صداهایی که الگوی ریتمیک دارند ارتباط برقرار کنیم؟ چرا که صدا و موسیقی آیتمی است که میان همه ی انسان ها با هر فرهنگ و از هر خبطه جغرافیای مشترک است. اما خوب گوش کنید اکنون میخوام راز فرکانس و ارتعاش را با شما در میان بگذارم.ارتباط ارتعاش با همه چیز از طریق صداست اما تعداد کمی از مردم قدرت فرکانس صدا را می دانند، این قدرت می تواند به عنوان یک سلاح استفاده گردد یا می توان آن را به عنوان جزئی از درمان استفاده کرد اگر بتوانید صدار ارتعاشاتی را که میخواهید بشنوید، با سرعت هرچه تمام تر آن ارتعاشات به فرکانس تبدیل میشوند. برای همین هم است که اساتید انگیزشی دائما میگویند که جملات تاکیدی خود را با صدای بلند تکرار کنید و یا آنها را ضبط کرده و هر روز گوش دهید

مراقبه ذهن

 8 نکته مهم در انجام موثرتر مدیتیشن ( اصول مراقبه ذهن )

 
دوستانم در عین حالی که بنده به هیچ تشریفاتی در مراقبه ذهن قایل نیستم اما توصیه میکنم در ادامه به 8 نکته مهم در انجام موثرتر مدیتیشن توجه کنید:
 
1- ساکت و به دور از هرگونه احتمال مزاحمت مراقبه ذهن کنید
 
تلفن، گوشی موبایل، زنگ منزل، انتظار ورود کسی، صداهای بلند محیطی، حضور کودک و ... دوستان من نمی‌دانم در محیط شما چه عواملی می‌تواند مزاحم باشد. لطفاً فکر کنید و حتماً برای زمان انجام مراقبه ذهن عمیق برطرف کنید. مثلاً اگر سگ یا گربه در منزل دارید و احتمال می‌دهید در زمان اجرای برنامه تمرکز شما را بر هم زند، حتماً فکری کنید. توجه: همین که احتمال بدهید مثلاً کسی ممکن است وارد شود و شما را در این حالت ببیند و .... همین نگرانی مانع تمرکز شما خواهد شد.
 
2- تنها باشید
اگر استادی همراهی‌تان نمی‌کند. ترجیحاً تنها باشید. مخصوصاً در ابتدای کار.
 
تنهایی ذهن شما را متمرکزتر خواهد کرد. اگر کسی در کنارتان باشد، حتما بخشی از توجه ذهن و ضمیرناخودآگاه شما را به خود خواهد گرفت.
 
3- از موزیک ملایم و بی‌کلام استفاده کنید
 
بهتر است یک موسیقی خاص را که در شما احساس و هیجان آرامی ایجاد می‌کند انتخاب کنید و همیشه همان را گوش کنید. توصیه می‌کنم با صدای کم و از موزیک باکیفیت استفاده کنید. من خودم صدای دریا و طبیعت را بسیار دوست دارم. شما نیز ببینید چه موسیقی شما را آرام تر میکند.
 
4- از یک عود مخصوص خودتان استفاده کنید
 
اگر مشکلی ندارید حتماً استفاده از عود و موسیقی به‌تدریج ذهن شما را برای مدیتیشن سریع و عمیق شرطی خواهد کرد. ما هزاران نوع عود داریم. بوی خاص خودتان را بیابید و هرگز از بویی که خوشتان نمی‌آید به‌زور استفاده نکنید. در مورد نو محیط هم همیشه توصیه به نور کم و ملایم می‌باشد. البته در فضای آزاد این شرط لازم نیست.
 
5- لباس ساده و راحتی بپوشید
 
توصیه می‌کنم به سبک اساتید شرقی از لباس دو تکه کتان سفید با الیاف طبیعی و نازک استفاده کنید. به هیچ وجه بالباس تنگ و نامناسب مثل، کت و شلوار مدیتیت نکنید. از تشکچه مخصوص خود استفاده کنید. اگر لازم شد حتی از بالشت نرمی استفاده کنید و بدن خود را در راحت‌ترین حالت ممکنه قرار دهید.
 
6- مدت مدیتیشن چقدر باشد؟
 
طول زمان مناسب بین 5 دقیقه تا 20 دقیقه می‌باشد. اما برای افراد مختلف این زمان می‌تواند متفاوت باشد، چون هرکسی برای تمرکز زمان خاصی را لازم خواهد داشت. اما به‌طور کلی زمان کم تمرکز لازمه را ایجاد نخواهد کرد و زمان زیاد خواب آلودگی و حتی بی‌حوصلگی و خستگی ممکن است ایجاد کند. شما باید خودتان تشخصی دهید که چقدر زمان مناسب شماست. به توصیه هیچ‌کس هم توجه نکنید. مثلاً من در اوایل 20 دقیقه طول می‌کشید تا تازه افکارم را آرام و تخلیه کنم اما بعدها این زمان به 2 دقیقه رسید. موضوع مهم دیگر اگر در یک نوبت با تلاش زیاد نتوانستید تمرکز کنید، بهتر آن است که خود را بیشتر خسته نکنید. این خطر وجود دارد که شرطی شوید و یا از این کار زده شوید و حالت اجبار به خود بگیرد که اصلاً خوب نیست. همچنین اگر در حالت مدیتیشن خوابتان برد، نگران نشوید. این چیز بدی نیست. من در کلاس‌ها می‌دیدم که تعدادی همیشه خوابشان می‌برد و این به خودی خود مشکلی ندارد منتها طبعاً از کار بهره کافی نخواهند برد. با تمرین بیشتر و کوتاه کردن زمان این موضوع مدیریت خواهد شد.
 
7- بهترین زمان مدیتیشن چه زمانی است؟
 
بهترین زمان مدیتیشن زمانی است که شما تشخیص می‌دهید. اما بر اساس توصیه اساتید فن، بهترین زمان درست قبل از طلوع خورشید و همچنین قبل از غروب خورشید است. علت هم آن است گه گفته شده در این لحظات طبیعت در بهترین و بالاترین سطح انرژی خود قرار دارد و لذا برای جذب انرژی کیهانی بیشتر بهتر است در این دو زمان مدیتیت کرد.
 
8- بهترین شرایط مدیتیشن چیست؟
 
بهترین حالت به نظر من، تمرکز بیشتر و طولانی‌تر و البته عمیق‌تر هست. این حالت امکان ندارد مگر اینکه بتوانید ذهن را از هرچه افکار منفی و پریشان است خالی کنید. جالب است بدانید من در هندوستان استادی داشتم که شدیداً تأکید داشت فکر سم است و خوب و بدش باید از ذهن خارج شود. او ما را آموزش داده بود که در زمان مدیتیشن ذهن را خالی کنیم. البته زمان می‌برد ولی همه می‌توانند و حالت بسیار جالبی است. من به خاطر این بسته آموزشی در فضای بسیار زیبایی در وسط یک رودخانه و بر روی سنگی در حالت نشسته بعد از حدود 20 دقیقه توانستم این کار را بعد از مدت‌ها در خود ایجاد کنم که کلیپ کوتاهی از آن لحظه ملکوتی را به دوستان هدیه کردم. دوستان در این درس شما با لحظه، با اکنون، با حال واقعی، با آرامش، با خودِ خودِ خود حال حاضر روبرو و آشتی می‌کنید. لطفاً از این فضای دلنشین لذت ببرید. برای همه دوستان آرامش درونی و حضور آگاهی در لحظه و اکنون را در کنار موفقیت‌های بسیار بزرگ خواهانم. شما به‌راحتی می‌توانید، برای پرسش در مورد این درس در زیر این پست بخش نظرات سوالات خود را مطرح کنید. جهت شنیدن نظرات کسانی که این محصول را خریداری و استفاده کرده اند به کانال تلگرام نظرات و تجربیات (razemovafaghiat_ir@) و یا  لینک "معرفی کارگاه اسرار ناگفته قانون جذب" کلیک کنید.
 
 
 
یادتان باشد هر قدر آرامش بیشتری برای دیگران خلق کنیم، خودمان بیشتر دریافت می‌کنیم
 
با انگیزه و عالی بمانید.

طرحواره چیست

 طرحواره ها ساختار روانی و چهارچوب فکری هر فرد است که در زمان کودکی شکل گرفته و در ابتدای نوجوانی خود را نشان داده و عمولا تا کهنسالی همراه فرد است و ریشه در مواردی نظیر اعتماد به نفس و یا عزت نفس هر فرد دارد. طرحواره چیست؟ لغت طرحواره چیست (طرحواره به انگلیسی: Schema) برای نخستین بار در قرن بیستم توسط یک روانشناس انگلیسی به نام فردریک بارتلت در یکی از تئوری های او به نام تئوری یادگیری عنوان شد. پس از آن طرحواره ها مورد توجه روانشناسان واقع شدند و تحقیقات زیادی در زمینه شناخت طرحواره ها تحت عنوان طرحواره درمانی صورت گرفت. در واقع طرحواره های ناسازگار اولیه که به آنها تله شخصیتی نیز گفته می شود، شاید یکی از اصلی ترین مشکلاتی است که، ممکن است برای هر انسانی پیش بیاید. اگر فردی گرفتار تله های شخصیتی شود، روند زندگیش با اختلالات جدی روبرو میشود و شادی و آرامش وی صلب می گردد. بیشتر تله ها در هم تنیده اند و به مسائلی همچون عزت نفس و اعتماد به نفس فرد مربوط می شوند. در این مقاله از دسته مقالات سایت راز موفقیت قصد داریم در مورد طرحواره ها یا همان تله های شخصیتی صحبت کرده، به انواع و شیوه های شکل گیری آن بپردازیم و نهایت ریشه های تحولی آن را بررسی کنیم..

 
طرحواره چیست؟
طرحواره چیست؟
طرحواره به انگلیسی(Schema)، در واقع قالب و چارچوب باورها و شناخت فرد از خود و محیط پیرامونش است که باعث تفسیر و سازماندهی اطلاعات می گردد. دراصل طرحواره یک چارچوب ذهنی است که، طبق آن ورودی های ذهنمان را سازماندهی می کنیم. یعنی هر ورودی که مطابق بر باورها و عقاید زندگیمان باشد را نگه داشته و بقیه آنها را حذف می کنیم. در حالت کلی طرحواره ها مفید هستند چراکه، کمک میکنند ذهن ما الگو و ساختار مشخصی برای دسته بندی ورودی های خود داشته باشد. مشکل اصلی زمانی ایجاد می شود که این باورها و عقاید مخرب و اشتباه باشند و موجب آزار و اذیت ما شوند. آنجاست که به آنها طرحواره های ناسازگار می گویند.
 
ژان پیاژه طرحواره درمانگرتصور کنید طرحواره ها نبودند. یعنی هیچ الگوی ذهنی نداشتید. مطمئنا نمی توانستید تجارب خود را به کار برده و برای آینده برنامه ریزی کنید.ژان پیاژه
برسی انیمیشن درون بیرون با زیرنویس فارسی در مبحث طرحواره شناسی
انیمیشن درون و بیرون یا پشت و رو (به انگلیسی: Inside Out) یکی از انیمیشن های موفق سال ۲۰۱۶ با موضوع طرحواره درمانی و نحوه شکل گیری طرحواره ها است. این انیمیشن یک کار کمدی-درام و ماجراجویی به کارگردانی پیت داکتر است. ارائه انیمیشن سرنشینان درون توسط والت دیزنی پیکچرز در ۱۹ ژوئن ۲۰۱۵ است.
 
ایده اصلی فیلم درونِ بیرون تاثیر احساسات در درمان انواع طرح واره ها و تاثیر بروز بجا و در زمان درست هر احساس در عدم شکل گیری تله های شخصیتی است که، بر اساس احساسات و تجربیات پیت داکتر در سنین نوجوانی که بخاطر نقل مکان به کشور دانمارک دچار تشویش‌های اجتماعی شده بود به تحریر درآمده است.
 
 
 
 
 طرحواره ها چگونه شکل می گیرند؟
 
بسیاری از طرحواره ها در سالهای اولیه زندگی (به خصوص سه سال اول)شکل می گیرند، با گذشت زمان قوی تر شده و به حرکت خود ادامه می دهند تا جایی که حتی عامل بسیاری از تجربیات زندگی می شوند. هرچه زمان شکل گیری تله های زندگی به عقب تر(یعنی سالهای نخست زندگی برگردد) بنیادی تر و قوی تر است و تغییر آن سخت تر صورت می گیرد. در حالت کلی از آنجا که طرحواره ها بنیادی ترین و عمومی ترین باور های فرد هستند، تاثیر عمیقی در شناخت، احساس و رفتار فرد دارند و میتوانند کاملا بر زندگی وی مسلط شوند وهمه ی جنبه های زندگی را تحت تاثیر قرار دهند.
 
نحوه شکل گیری طرح واره ها به شناخت اولیه فرد در دوران کودکی از جهان پیرامون خود برمیگردد و افرادی که کودک در آن زمان بیشترین برخورد را با آنها داشته است مثل خانواده، گروه همسالان و … بیشترین تاثیر را در شکل گیری طرح واره ها دارند. این بنیاد فکری زمانی که فرد به بزرگسالی پا می گذارد، آنچنان قدرتمند می شود که در تمام لایه های ناخود آگاه ذهن فرد نفوذ می کند. گاهی تحت تاثیر تله های شخصیتی اقداماتی از فرد سر می زند که حتی توان تفسیر آنها را ندارد و بدون اینکه بداند چرا اینکار را کرده است هر بار در شرایط مشابه بازهم همین عمل از وی سرمیزند.
 
طرحواره ها بر اساس ذهنیت های اولیه فرد شکل می گیرند و تجربیات جدید موجب اصلاح و یا تغییر آنها میشود. در این میان عواملی هستند که در شکل گیری طرحواره های ناسازگار یا مخرب تاثیر گذار هستند که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.
 
عوامل تاثیر گذار در شکل گیری طرح واره
شکل گیری طرحواره ها
 
طرحواره های مخرب یا ناسازگار در شرایط زیر سریع تر رشد کرده و ماندگاری بیشتری پیدا می کنند.
 
اولین عامل شکل گیری طرحواره های شخصیتی عدم ارضا نیازها:
هر کودکی در بدو تولد نیاز های بنیادین مانند نیاز به دریافت عشق و محبت، نیاز به امنیت جسمی، نیاز به سرپناه، نیاز به آموزش و … دارد. بسیاری از این نیاز ها در محیط خانه و خانواده تامین میشود. چرا که در سالهای اولیه کودک بیشترین ارتباط را با اعضای خانواده خود دارد. چنانچه نیاز های کودک در هر زمینه ای ارضا نشود، می تواند منجر به شکل گیری تله هایی خاصی همچون طرحواره محرومیت هیجانی و طرحواره طرد شدگی و … شود که در ادامه به بررسی هر یک میپردازیم.
 
دومین عامل شکل گیری طرحواره های ذهنی ارضا بیش از حد نیازها:
 از طرف دیگر اگر اطرافیان همواره گوش به فرمان باشند تا هر خواسته و نیاز کودک، هرچند غیر ضروری و یا حتی بی مورد را برآورده سازند، ممکن است در روند شکل گیری شخصیت و بنیاد باوری فرد اختلال ایجاد شود. به طور مثال فرد باور داشته باشد که، همه غلام حلقه به گوش او هستند و باید تمام نیازهایش را برطرف کنند(طرحواره استحقاق و بزرگمنشی) و یا همیشه باید کسی باشد که مسئولیت نگهداری از او را به عهده بگیرد(طرحواره وابستگی). این شیوه تربیتی  میتواند منجر به شکل گیری طرحواره هایی همچون وابستگی/ بی کفایتی و استحقاق و بزرگ منشی شود که در ادامه به معرفی هر یک می پردازیم.
 
برخی از طرحواره ها به ویژه آنها که عمدتا در نتیجه تجارب ناگوار دوران کودکی شکل می گیرند ممکن است هسته ی اصلی اختلالات شخصیت و بسیاری از اختلالات مزمن باشد که به آنها طرحواره های ناسازگار اولیه می گوییم. یانگ
سومین عامل شکل گیری طرحواره های ذهنی آسیب دیدن و قربانی شدن:
اگر به هر دلیلی خانواده توان حفظ کردن امنیت فکری، عاطفی و حتی جسمی کودکشان را نداشته باشند و کودک در این ضمینه ها مورد سو استفاده قرارگیرد و قربانی شود، منجر به تشکیل طرح واره هایی همچون نقص/شرم، بی اعتمادی/بدرفتاری و یا آسیب پذیری در فرد میشود. البته در روند شکل گیری طرحواره ها عوامل دیگری مانند سبک مقابله ای که فرد انتخاب می کند، خلق خو و موارد ژنتیکی هم دخیل هستند. خلق و خوی کودک تعیین می کند که آیا توان برقراری ارتباط سالم  با افراد مهم زندگی اش را دارد یا خیر. به طور مثال کودکی که خلق و خوی جسور دارد و تمایل به خطر کردن از خود نشان میدهد احتمال کمتری دارد که بتواند با والدین محتاط ارتباط برقرار کند.
 
نحوه عملکر طرحواره ها:
عملکرد طرحواره ها
بنظر شما طرح واره ها به چه صورت عمل میکنند؟ هر طرح واره در شرایط خاصی تحریک و فعال می شود. اجازه دهید این مورد را با بررسی داستان یکی از مراجعان شرح دهیم.
 
عزیزی در دوره پرواز ما شرکت می کرد که دچار طرحواره نقص و شرم بود. اگر این سوال برایتان پیش آمده است که، طرحواره نقص و شرم چیست؟ باید بگوییم، افراد گرفتار در این تله شناختی  معمولا در کودکی دچار سو استفاده در هر یک از جنبه های ذهنی، حسی، جسمی و … واقع شده اند و قربانی رفتار غلط دیگران هستند. او نیز قربانی والدین خود شده بود. مادر وی عادت به مقایسه ای او با دیگران داشت و در پایان هر مقایسه نهایتا به این نتیجه می رسید که فرزندش از دیگران کمتر و بی استعداد تر است و موفقیت های چشم گیری ندارد.
او همیشه سعی می کرد توجه و تایید مادرش را بدست آورد اما هربار که به موفقیتی می رسید رفتار مادرش به گونه ای بود که انگار خیلی هم کار خاصی نکرده است.با تمام این شرایط او نهایتا بزرگ شده بود و نسبتا آدم موفقی بود. تحصیلات و شغل خوبی داشت و از جایگاه اجتماعی قابل قبولی برخوردار بود. در حالت کلی اوضاع او خوب بود و می توان گفت در روز های عادی زندگی با چالشی مواجه نمی شد.اما کافی بود یک نشانه کوچک، تجارب ناخوشایند اولیه را تداعی کنند؛ یا در واقع کسی را ببیند که از نظر خلق و خو شبیه به مادرش باشد. بلافاصله، طرح واره مثل یک بمب ساعتی روشن می‌شد و مانند یک خوره به جانش می افتاد. حدودا چهار سالی می شد که با فردی نامزد کرده بود که از نظر خلق و خو شباهت بی نظیری به مادرش داشت. نامزدش هیچ گاه از او راضی و خشنود نبود.همیشه همسرش را با دیگر زنان مقایسه می کرد و در نهایت وی را محکوم میساخت. درکنار نامزدش دقیقا؛ شبیه همان افکار و احساساتی که در گذشته با مادرش تجربه کرده است را تجربه می کرد و تمام همان احساسات برایش تداعی میشد. جالب اینجاست این چهارمین مردی بود که با او نامزد کرده و هر چهار مرد دقیقا همین شیوه رفتاری را با وی داشتند. و او این الگوی تکراری را ادامه می داد. وقتی این اتفاق می‌افتد می‌گوییم «ذهنیت طرح واره‌ای» راه افتاده و طرح واره فعال شده است..
بعضی از ذهنیت‌های طرحواره‌ای حال و هوای شما را شبیه همان کودکی می کند که روزی بودید برای همین شما مدام به دنبال همان احساس آشنا در شرایطی می مانید که شاید از آن نفرت داشته باشید. گاهی نیز ذهنیت های طرح واره ای شما را شبیه والد سخت‌گیر و بی‌انصافی می کند که زمانی داشتید. بعضی ذهنیت‌های طرحواره ای شما را به لاک دفاعی می‌برند. بعضی ذهنیت‌ها هم از شما بزرگسال عاقلی می‌سازد که می‌توانید از خودتان حمایت کنید. این شما هستید که انتخاب می کنید کدام ذهنیت را در پیش بگیرید پس نحوه عملکرد طرحواره کاملا به ذهنیت شما بستگی دارد و در هر فرد نحوه عملکرد متفاوتی دارد..
 
 
انواع طرحواره چیست؟
طرحواره درمانی
 
همانطور که پیشتر گفتیم، طرح واره ها در دوران کودکی شکل میگیرند و رشد می‌کنند و به طور معمول در مقابل تغییر مقاوم هستند و عموما تا پایان عمر همراه انسان می مانند. گفتیم که طرح  واره ها به طور کلی مفید هستند و موجب ساختار مندی ذهن انسان میشوند. اما طرح واره ها به دو دسته طرحواره سازگار اولیه و طرحواره ناسازگار اولیه تقسیم می شوند. مشکل اصلی طرحواره های ناسازگار یا همان طرح واره هایی مدیریت نشده هستند. این تله های شخصیتی باعث ایجاد الگوهای منفی تقویت شونده هستند و از طریق برقراری دوباره و دوباره تعاملات اجتماعی ناسالم به حیات خود ادامه میدهند و موجبات آزار و اذیت شما را پدید می آورند.
 
در این مقاله منظور ما از طرح واره ها همان طرحواره های ناسازگار است. برای اینکه بدانیم طرحواره درمانی به چه کارشناسان حوزه روانشناسی ۱۸ طرح واره را شناسایی و هر یک را طبقه بندی کردند که، در ادامه به بررسی هر یک می پردازیم.
 

کارما

 معنی کلمه کارما

حالا که دارید با کارما و قوانین کارما آشنا میشوید خوبه که با اصطلاحات تخصصی آن نیز آشنا شوید تا متوجه شوید که کارما دقیقا در لغت به چه معنا است و در اصطلاح به چه معنایی مورد استفاده قرار میگیرد. کارما در لغت که به آن کرمه یا کرمن (به سانسکریت: कर्म) هم میگویند به معنای عملکرد فرد در زندگی است. اما کارما در اصطلاح یعنی هر عملی که از شما سر بزند نتایج کیهانی ای را به همراه دارد که این نتیجه میتواند انتقام الهی و یا پاداش الهی باشد. که به ضرب المثل معروف «هر چه بکاری همان را درو خواهی کرد» اشاره دارد.
 
معنی اصلی قانون کارما چیست؟ کارما به زبان ساده
 
 
کارما چیست، قانون کارما در کائنات، قانون کارما در روانشناسی، قانون کارما چیست؟-راز موفقیت
 
من در میان دانشجویان دوره قانون جذب متوجه شدم که قانون کارما برای بسیاری یک مفهوم گنگ است. حتی در کتاب های موفقیت این مفهوم به صورت شخصی و بر حسب ضرورت تفسیر شده است. قانون کارما براساس قوانین نیوتن نیز توضیح داده می شود. بر اساس قانون سوم نیوتن هر عملی عکس العملی دارد. یعنی اگر بر جسمی نیرویی در جهتی وارد شود؛ نیروی عکس العملی مساوی ولی مخالف جهت آن عمل می کند. دقیقا قانون کارما نیز به همین شکل عمل می کند. کارما می گوید اگر شما امروز کار بدی انجام دهید، نتیجه این کارتان به زندگی شما بازخواهد گشت. قانون کارما می گوید نتایج کار خوب یا بد شما در همین جهان و زندگی بعدی گریبان شما را خواهد گرفت.
 
ما در این مقاله قصد داریم قانون کارما را به نحوی بیان کنیم تا یک درک ملموس از مفهوم کارما داشته باشید. برای بیان مفهوم کارما و قانون کارما یک مثال ساده ضروری است. فرض کنید همه ما می‌خواهیم به مردم در حد توان خود کمک کنیم.
 
مثلاً فرد نابینایی را یاری کنیم، به موسسه محک کمک کنیم،
به افراد بی‌خانمان کمک مالی کنیم،
با کودکان کار مهربان باشیم و غیره.
کارما چیست، قانون کارما چیست؟-راز موفقیت
 
حال دو سوال مطرح می‌شود: چقدر احتمال دارد شخصی که به او کمک کرده‌ایم، پاسخ خوبی، ما را بدهد؟ چقدر احتمال دارد که عمل ما یک منبع از انرژی مثبت ایجاد نماید؟! این یک مثال خیلی ساده از کارما درباره مسائل روزمره است. البته کارما بصورت منفی نیز وجود دارد.
 
گاندی به سادگی اما بسیار عمیق مفهوم قانون کارما را توضیح می‌دهد:
 
«انسان چیزی جز محصول افکارش نیست. او به همان چیزی تبدیل می‌شود که بدان فکر می‌کند.»
 
قانون کارما یکی از قدیمی‌ترین مفاهیم معنوی/مذهبی در جهان است. مدت‌ها قبل از مسیحیت و یهود، مفهوم قانون کارما به طور گسترده در شرق پذیرفته شده بود. چرا که نه؟ منطقی است. این اعتقاد که اعمال گذشته بر سرنوشت ما در حال اثر می‌گذارند، کاملاً منطقی به نظر می‌آید.
 
حتما بخوانید : قانون جذب چیست؟
 
بررسی قانون کارما در قرآن
 
 
واقعیت آن است که مفهوم کارما از آن جهت که ایده و باور هندوها می باشد و موضوع دنیای بعد از مرگ را مثل ما مسلمانان قبول ندارند، قانون کارما چندان قابل پذیرش از نظر ما مسلمانان نخواهد بود. همچنین در قرآن اشاره ای به کارما نشده است. با اینحال برخی اساتید آموزش قانون جذب در سمینارها و سایت ها اشاراتی داشته اند که در اینجا عیناً آورده می شود: (آیه ۷ و آیه ۸ از سوره زلزال)
 
فَمَن یَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ  خَیْرًا یَرَهُ
هر کس به وزن ذره‌ای نیکی کرده باشد آن را می‌بیند. (نتایج مثبت آن نیکی به زندگی اش وارد می شود.)
وَ مَن یَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ شَرًّا یَرَهُ
هر کس به وزن ذره‌ای بدی کرده باشد آن را می‌بیند (نتایج منفی آن کار بد به زندگی اش وارد می شود.)
حتما بخوانید : قانون جذب در قرآن؟
بررسی قوانین کارما در روانشناسی
 
 
در علم روانشناسی اعمال انسان، سومین مرحله از چرخه افکار، احساس و رفتار است. هرگونه باور غلط در این چرخه ریشه ی بسیار از احساسات و اخلاقیات ما از جمله خجالت و کمرویی، ترس، عذاب وجدان و حتی عزت نفس تضعیف شده است. بر اساس این نظریه باورهای انسان خواه مثبت و یا منفی باشند، افکاری را در ذهن و قسمت خودآگاه شخص پدید می آورند که، به دنبال آن فکر احساسی خوشایند یا نا خوشایند در شخص پدید می آید. در نهایت وقتی انسان تحت سلطه احساسات خود قرار می گیرد، دست به اعمالی می زند که می توانند مثبت یا منفی باشند و دوباره آن اعمال افکاری را در ذهن انسان به وجود می آورد که به دنبال آن احساس و رفتار دیگری است و این چرخه تا بی نهایت تکرار می شود. برای بررسی بیشتر این نظریه پیشنهاد میکنیم به مقاله طرحواره ها مراجعه کنید.
 
اکنون به بررسی قوانین کارما در روانشناسی و این نظریه می پردازیم. طبق این قانون هر اعمالی که از ما سربزند، مشابه آن را طبق قانون جذب به زندگی خود جذب می کنیم. اگر این قانون را در نظریه فوق بررسی کنیم یعنی:« افکار مشابه، احساسات و در نهایت رفتارهای مشابهی را به دنبال دارند.» به طور مثال در حق کسی بدی می کنیم. قانون کارما در کائنات می گوید، این بدی در نهایت به خودمان باز می گردد. علم روانشناسی می گوید در حق کسی بدی می کنیم و باور داریم و فکر می کنیم که دنیا جای خطرناکی است و برای حفظ بقا مجبوریم به دیگران بدی کنیم. این باور و این احساس مخرب ما را در تکرار این عمل تشویق می کند و در نهایت اطراف خود را با افرادی با این باور پر می کنیم و آنها نیز در حق ما اعمال زشت مشابهی را مرتکب می شوند و در نهایت هر عملی که انجام می دهیم دست به دست چرخیده و همانند آن به خودمان باز می‏گردد.
 
 
 
نماد کارما ( علامت کارما )
خب اکنون که با کارما آشنا شدید خوبه که علامت و نماد کارما رو هم بدانید چراکه ممکنه گاهی مورد استفاده قرار بگیرد. مثلا گاهی فکر میکنید رفتار و یا قضاوتی که از دوستتان در مورد دیگری سر میزند اشتباه است و ممکن است دچار کارماسوزی شود اما مستقیما روتون نمیشه که بهش بگید داره کار اشتباهی میکند برای همین اگر نماد کارما را درمیان ایموجی های تلفن همراهتان بدانید مجبور نیستید که مستقیما به او حرفی بزنید و فقط به فرستادن ایموجی نماد کارما بسنده میکنید.
 
 
 
کارما و دارما یعنی چه؟
 دارما یک لغت باستانی است که ریشه آن در زبان سانسکریت و مذاهب بودایی و هندو به معنای محافظت از خود در برابر غم ها و ناملایمات است. بر اساس قانون دارما مراقبت از خود در برابر غم ها و ناملایمات تنها بر عهده خود فرد است نه شخص دیگری. اما این مراقبت به کمک نیروهای مادی صورت نمیگیرد بلکه لازمه آن زندگی ای در چهارچوب قوانین پاک و الهی است که طی آن فرد به کسی آسیب نرساند. اما کارما، کارما خواهر دارما است چرا که کارما و دارما در کنار هم راه زندگی سعادتمندانه را به ما نشان میدهند. کارما همانطور که پیشتر نیز برایتان تعریف کردم به ضرب المثل معروف از هر دستی بدهی از همان دست میگیری و یا هرچه را بکاری همان را درو میکنی اشاره دارد.
 
قانون کارما در مورد عشق چه میگوید؟
بیان قانون کارما در عشق هم از جمله ابهاماتی است که کارما دارد. چرا که قانون جذب عشق میگوید، ذهن شما همواره در حال فرستادن ارتعاش به جهان هستی است به جز مواقعی که خواب است اما بر اساس قانون کارما شما هیچ گاه نمیتوانید جلوی احساساتتان را بگیرید چرا که زنده بودن به معنای احساس زندگی است.
 
قوانین کارما و نقش آن در زندگی ما؟
 
 
کارما چیست، قوانین کارما، قانون کارما در عشق، قانون کارما چیست؟-راز موفقیت
 
شاید مهم ترین سوال افرادی که به دنبال مفهوم کارما هستند این باشد که چطور می توان از قوانین کارما آسیب کمتری دید و بعد آیا می شود با استفاده از قانون کارما در خود و زندگی خویش تحولی ایجاد کرد؟ در واقع همه به دنبال فهم قوانین کارما برای کنترل زندگیشان هستند.
بیایید برای پاسخ به این دو پرسش اساسی ۱۵ قانون کارما را بررسی کنیم این قوانین کارما می‌توانند زندگی شما را دگرگون کرده و تحولی اساسی در شما بوجود آورند.دوستان توصیه می کنم این ۱۵ قانون را جدی بگیرید. سایت راز موفقیت کاملترین مقاله را در مورد کارما و قانون کارما در اختیار شما قرار داده است. لطفا با دقت تمام ۱۵ قانون کارما را مطالعه بفرمایید و در بخش نظرات تجربیات خودتان را با ما به اشتراک بگذارید:
 
۱- قانون کارما: تشابه «هرچه بکارید، برداشت می‌کنید»
 
 
تعریف سادۀ قانون تشابه این است که افکار و اعمال ما عواقبی دارند، خوب یا بد.
اگر آرامش، عشق، هماهنگی، رونق و غیره را طلب کنیم، باید همسو با آن‌ها رفتار نماییم. این قانون از اصلی ترین قوانین کارما است که از آن   با عنوان «قانون علت و معلول» نیز میاد میشود. همچنین انرژی‌ حاصل از فکر و عملی که ما به این دنیا وارد می‌کنیم، عواقب آنی یا غیر آنی به دنبال خواهد داشت. طبق قانون کارما کائنات همان چیزهایی را به شما بازمی گردانند که شما به کائنات هدیه داده اید.
برای داشتن چیزهایی که خواهانش هستید، باید خودتان همان چیزها را داشته باشید و به کائنات ارائه کنید.
 
حتما بخوانید : چگونه ارتعاش انرژی شما ارتعاشات انرژی دیگر را جذب می کند
 
۲- قانون کارما: آفرینش «آنچه که طلب می‌کنیم، از طریق مشارکت حاصل می‌گردد.»
 
 
کارما چیست، قوانین کارما، عکس کارما، قانون کارما چیست؟-راز موفقیت
 
زندگی‌ پیرامون شما و هر آنچه که در دنیای خودتان مشاهده می کنید، توسط نیات خود شما پدید آمده است. از آن‌جا که ما با جهان هستی یکی هستیم، نیات ما تکامل آفرینش را تعیین می‌کنند و طبق قانون کارما از آن‌جا که آنچه ما در پیرامون خود داریم به بخشی از ما تبدیل می‌گردد، قانون دوم از قوانین کارما بیان می کند که، وظیفۀ ماست که مطمئن شویم پیرامون ما با امیالمان هماهنگ است.
 
۳-قانون تواضع و کارما در قوانین کارما : «نپذیرفتن آن‌چه که هست منجر به استمرار آن‌چه که هست می‌شود.»
 
 
پذیرش، یک ویژگی مثبت در وجود هر فردی است به زبان ساده، به منظور تغییر وضعیت کنونی، ابتدا باید آن را بپذیریم.
اگر چیزهایی که هم اکنون می بینیم را دشمن خود تلقی می کنیم و چیزها و کسانی هستند که خصوصیات منفی دارند یعنی خود ما نیز بر درجات بالایی از جهان هستی متمرکز نیستیم و آن خصوصیات منفی درون خود ماست و اگر به جای ایجاد تغییر در مسائل منفی بر خود مسائل منفی تمرکز کنیم، در نقطۀ صفر درجا خواهیم زد.قانون پذیرش از اصلی ترین قوانین کارما است که به زبان ساده به این معنا است که، اگر میخواهید مشکلات و شرایط سخت را تغییر دهید در ابتدا باید حتما مشکلات خود و وجود معضل در زندگیتان را بپذیرید.
 
دوستان این اصل و قانون کارما را من خیلی دوست دارم و تصور می کنیم تنها «پذیرش» شرایط کنونی راز موفقیت و پیشرفت افراد موفق جهان است.
 
۴- قانون رشد و کارما : «رشد ما فراتر از هر شرایطی است.»
 
 
کارما چیست، قانون کارما چیست؟-راز موفقیت
 
تنها چیزی که ما بر آن کنترل داریم، خودمان است. اقدام و عملی که پس از انگیزه شکل می‌گیرد، شرایط مثبت یا منفی را در زندگی ما رقم می‌زند. تغییر حقیقی فقط زمانی رخ می‌دهد که متعهد شویم آن‌چه که در قلبمان هست را تغییر دهیم. قانون رشد چهارمین قانون از قوانین کارما است که کیگوید، اگر مسول و متعهد باشید، معجزه رخ می دهد.
طبق قانون کارما برای رشد و تعالی خویش، باید خودمان را تغییر دهیم، نه شرایط و چیزهای پیرامونمان را.
کارما می گوید: دنیای تو زمانی تغییر می کند که خود تو تغییر کنی.
 
حتما بخوانید : آخرین راز تغییر با قانون جذب که هرگز به ما نگفتند
 
۵- قانون پنجم: مسئولیت «زندگی ما نتیجه کارهای خودمان است، نه چیز دیگری.»
 
 
کارما چیست، قانون کارما چیست؟-راز موفقیت
 
هنگامی که در زندگی ما آشوب وجود دارد، اغلب به این دلیل است که درون خودمان آشوب است. اگر می‌خواهیم زندگی خودمان را تغییر دهیم، باید چارچوب ذهنی و پیرامون خود را عوض کنیم. ما باید مسئولیت هرآنچه در زندگیمان وجود دارد را بپذیریم و براساس قانون کارما بپذیریم هر آنچه در پیرامون ما وجود دارد انعکاس درون خود ماست.
 
۶- قانون پیوندو کارما : «همه چیز در جهان هستی به هم پیوسته است، از چیزهای کوچک گرفته تا بزرگ»
 
 
گذشته، حال و آیندۀ ما همگی به یکدیگر پیوسته هستند. کوچک‌ترین کارهایی که انجام می‌دهیم با بزرگ‌ترین کارهایمان پیوند دارند. همه‌چیز به یکدیگر مرتبط هستند بنابراین ما اگر چیز متفاوتی می‌خواهیم، باید تلاش کنیم که این پیوندها را تغییر دهیم. براساس قانون کارما هیچ مرحله‌ای در تکمیل یک وظیفه و در راستای رسیدن به یک خواسته و هدف از بقیه مهم‌تر نیست. گذشته ، گام اول و گام میانی و گام آخر همگی مهم هستند و گذشته و حال و آینده با هم ارتباط دارند و پیوسته هستند.
 
مهم نیست چه گذشته ای داشته اید و اکنون در چه شرایطی هستید چون به  هر حال آرزوی تو دستور توست! این تنها یک شعار نیست، واقعیتی است که بسیاری همچون شما را به اهداف و آرزوهایشان رسانده. همین حالا هم شما با ورود به این سایت اولین گام در جهت رسیدن به آرزوهایتان را بر اساس قانون کارما برداشته اید. شاید بعدها که به بسیاری آرزوهایتان رسیدید به یاد بیاورید که در چنین روزی در سایت راز موفقیت ناامیدانه در پی آرزوهایتان در حال مطالعه بودید و فکرش را هم نمیکردید چنین اتفاقات شگفت انگیزی در زندگیتان بیافتد.
هیچ چیز اتفاقی نیست. دریافت دوره آرزوی تو دستور توست، با مجموعه ای از فایل های صوتی و کتابی به همین نام میتواند قدوم دوم شما در جهت شناخت ارتعاشات و رسیدن به آرزوهایتان باشد.
 
۷- قانون تمرکز و کارما : «شما نمی‌توانید در یک زمان به دو چیز مختلف فکر کنید»
 
 
کارما چیست، قانون کارما در روانشناسی، قوانین کارما-راز موفقیت
 
هیچکس نمی‌تواند توجه خود را بر بیش از یک موضوع متمرکز نماید. اگر افکار شما بر ارزش های معنوی متمرکز است امکان ندارد افکار سطح پایینی همچون حسادت و خشم داشته باشید و برعکس اگر ما افکار و اعمال منفی داشته باشیم نمیتوانیم انتظار رشد معنوی را بکشیم. ما باید توجه خود را به طور کامل روی خواسته هایمان متمرکز کنیم تا به خواسته‌های مطلوب خویش برسیم. اما شاید بگوید من با این قانون کارما موافقم ولی ذهنی بسیار آشفته و پریشان دارم و قادر نیستم تمرکز کنم! در این صورت حتماً پکیج بسیار شگفت انگیز اثر زایگارنیک روانشناس روس را تهیه کنید و ذهنتان را به آرامش و تمرکز دعوت کنید. یادتان باشد قانون تمرکز کارما قدرت می آورد.
 
۸- قانون بخشش : «نشان دادن از بخشش حاکی از نیات حقیقی است.»
 
 
 به زبان ساده: آن‌چه که ما ادعا می کنیم و آن را باور داریم، باید در اعمالمان نیز تجلی یابد. بخشش یک فضیلت است، به شرطی که مشتاق کمک به سایرین باشیم. بدون ذات بخشنده، رشد معنوی تقریباً غیرممکن است. کمترین اثر بخشش تقویت قدرت روان و افزایش عزت نفس و اعتماد به نفس است. بله، نتایج تحقیقات نشان میدهد که بخشش و گذشت تاثیر مستقیم بر بهبود اعتماد به نفس و عزت نفس افراد دارد.
 
پیشنهاد ویژه ما برای شما : سمینار ارزنده با شور و اشتیاق زندگی کن | آنتونی رابینز
 
۹- قانون تغییر و کارما : «تاریخ خود را تکرار خواهد کرد مگر اینکه تغییر کند.»
 
 
کارما چیست، قانون کارما چیست؟-راز موفقیت
 
تعهد آگاهانه نسبت به تغییر، تنها راه برای تاثیرگذاری بر گذشته است. تاریخ در مسیر غیرسازنده‌ای ادامه خواهد یافت، مگر اینکه انرژی‌های مثبت، جهت آن را عوض نمایند.
 
۱۰- قانون اینجا و اکنون و کارما: «زمان حال تنها چیزی است که ما داریم.»
 
 
نگاه نادمانه و همراه با پشیمانی به گذشته و نگاه ناامیدانه به آینده، فرصت سود بردن از زمان حال را از شخص می‌گیرد. افکار و الگوهای رفتاری کهنه اجازه نمی‌دهند که نسخۀ جدیدی از آن‌ها داشته باشیم و باعث می‌شوند فرصت‌های حال و پیشرفت از دست برود. به پشت سر خود نگاه کنید تا ببینید چه چیزی مانع از حضور شما در اینجا و اکنون بوده است.
 
۱۱- قانون صبر و پاداش و کارما : «هیچ چیز ارزشمندی بدون “ذهنیت صبور” ایجاد نمی‌گردد.»
 
 
کارما چیست، قانون کارما در کائنات، قوانین کارما، قانون کارما چیست؟-راز موفقیت
 
صرفاً با فکرهای زیبا به خواسته‌های خود نمی‌رسیم. هرچیزی که ارزشمند است، به مقداری تلاش نیاز دارد. پاداش اعمال ما فقط از طریق صبر و استقامت به دست می‌آید و نه چیز دیگری. پاداش‌ها نتایج پایانی نیستند. حقیقت این است که لذت دائمی از طریق این دانش به دست می‌آید که بدانیم چکار کنیم و چگونه انتظار پاداش کاری که انجام داده‌ایم را بکشیم؛ یعنی آگاهانه صبور باشیم.
 
۱۲- قانون اهمیت و الهام و کارما : «بیشتر و بهتر از آنچه از شما انتظار می رود کارایی داشته باشید.»
 
 
هرچقدر برای کاری انرژی بگذارید، همان قدر نتیجه می‌گیرید. اگر نتیجه پایانی چیزی را از خود به جای نگذارد، از ارزش اندکی برخوردار خواهد بود. انرژی و نیات، مولفه‌های اساسی هستند که اهمیت نتایج پایانی را تعیین می‌کنند و بعبارت دیگر ارزش حقیقی هر چیزی را انرژی و نیتی که برای انجام آن صرف شده است تعیین می کنند. به طور ایده‌آل، میزان عشق و علاقه ای که شخص در خلق هر چیزی به کار می برد موجب الهام‌بخشی می‌گردد و دربردارندۀ انگیزه‌هایی هستند که شخص آن‌ها را اجرایی می‌کند تا یک اثر ماندگار از کل داشته باشد.
 
حتما بخوانید : قانون ارتعاش در قانون جذب چیست؟|چگونه ارتعاش (فرکانس) قدرتمندی بفرستیم؟
 
۱۳- قانون کارما می گوید هرچه کنی به خود کنی.
 
 
وقتی می گوییم کارما قانون عمل و عکس العمل است، نکته جالب توجه آن است که بدانیم قانون کارما براساس نیت افراد عکس العمل نشان می دهد؛ فرض کنید دو شخص مختلف آمپولی را به شخص بیماری می زنند، یکی به قصد نجات بیمار و دیگری به قصد کشتن بیمار! نیت پزشک نیت خوب و نجات بیمارش است و نیت شخص دیگر، نیت پلیدی است و قانون کارما براساس نیت هریک از آنها اعمالشان را به خودشان برمیگرداند.
 
۱۴- براساس قانون کارما انرژی شما چند برابر بازمی گردد.
 
 
کارما چیست، قانون کارما چیست؟-راز موفقیت
 
هرگز تصور نکنید به همان اندازه ای که انرژی صرف می کنید ، به همان اندازه نیز دریافت خواهید کرد! از نظر قانون کارما وقتی شما آغازگر یک عمل خوب یا بد هستید، انرژی حاصل از عمل شما در یک چرخه نامتناهی قرار می گیرد و براساس قانون کارما چندین برابر همان انرژی به خودتون بازمیگردد. بعنوان مثال وقتی شما از راننده تاکسی بخاطر رفتار خوبش تشکر می کنید ، راننده با دریافت انرژی خوب شما بقیه روز را با انرژی مثبت بیشتری کار می کند و حال خوب خودش را به سایر مسافرانش نیز منتقل می کند و افراد بیشتری انرژی خوب شما را دریافت می کنند و آنها نیز بقیه روز خود را با انرژی مثبت بیشتری سپری می کنند و این چرخه به همین شکل ادامه پیدا می کند و مطمئن باشید طبق قانون کارما انرژی مثبت بسیار بیشتری به خود شما که آغازگر چرخه بوده اید بازخواهد گشت و برعکس.
 
۱۵- براساس قانون کارما بازگشت کامل اعمال در این دنیا امکان پذیر نیست.
 
 
کارما چیست، قوانین کارما، عکس کارما، نماد کارما، قانون کارما چیست؟-راز موفقیت
 
اجازه دهید این سوال را از خودتان بپرسم؟! آیا امکان مجازات صددرصدی قاتلی که مثلا ۱۰ نفر را به قتل رسانده است یا کسی که در طول زندگیش دست به جنایت های بزرگی زده است در همین دنیا وجود دارد!! یا برعکس، آیا امکان جبران صددرصدی کارهای خوبی که یک شخص در طول زندگیش انجام داده و به افراد بسیار زیادی کمک کرده است و آثار خوبی های او حتی بعداز مرگش نیز وجود دارد، در این دنیا وجود دارد!!! با این مقاله جذاب همراه باشید تا در ادامه پاسخ این سوالات را نیز دریابید.
 
حتما بخوانید : آیا شما نیز اشتباه (mistake) می‌کنید؟
 
در خصوص مفهوم قانون کارما ذکر ۲ نکته حائز اهمیت است:
 
 
کارما چیست، قانون کارما چیست؟-راز موفقیت
 
همه به یک اندازه قانون کارما را درک نمی کنند.
بعضی از افراد زودتر پی به قانون کارما می برند و نتایج آن را درک می کنند و بعضی ها نیز دیرتر یا اصلا متوجه نمی شوند!
اگر شیشه پنجره اتاقتان را خوب تمیز کرده باشید، به محض اینکه کسی روی شیشه دست بگذارد، متوجه لکه روی آن می شوید، چرا؟!چون شیشه شفاف است و کثیفی ها و تمیزی ها را سریع تر نشان میدهد؛ بنابراین افرادی که ضمیر و باطن شفاف تری دارند، انرژی حاصل از قانون کارما را سریع تر متوجه می شوند و برعکس.
نمی توان همه پدیده ها را با قانون کارما تفسیر کرد.
بطور حتم نمیتوان تمام اتفاقات و رویدادهای زندگی را به قانون کارما نسبت داد چرا که این دنیا متشکل از قوانین بسیاری است که در رخداد اتفاقات پیرامون ما نقش اساسی دارند و قانون کارما هم یکی از همین قوانین است بنابراین قرار نیست بعداز مطالعه این مقاله همه چیز را به قانون کارما نسبت بدهیم.
منابع تحقیقاتی:
۱- کتاب تناسخ اثر جنویو لوئیس پاولسون
۲- اینستاگرام استاد محمود جولایی
۳- کتاب هرجا روید مقصد همانجاست اثر جان کابات زین
۴- کتاب بیدار کردن چشم سوم اثر الا هیوز
۵- کتاب پاکسازی چاکراها اثر دورین ویرچو
۶- https://en.wikipedia.org/wiki/Karma
۷- https://www.britannica.com/topic/karma

ان ال پی چیست

 ان ال پی چیست؟ بنظر شما میتوان از تکنیک های ان ال پی استفاده کرد و به آهنربای جذب پول و ثروت تبدیل  شد و قانون جذب پول را بکار گرفت؟ تفاوت nlp با قانون جذب چیست؟ آیا تکنیک های nlp برای برگرداندن عشق به رابطه با قانون جذب عشق در یک راستا عمل میکند؟ داشتن اعتماد به نفس بالا و همچنین عزت نفس سالم، قدرت ان ال پی را افزایش میدهد؟ در این مقاله خواهید آموخت که nlp چیست و چطور با آن قدرت ذهنتان را در دست بگیرید.

 
رابطه قانون جذب با nlp ( ان ال پی چیست )
قانون جذب و nlp ( ان ال پی ) اعجاز قدرت کلام برای برنامه‌‌ریزی ذهن خود و دیگران است! سالها پیش که شروع به مطالعه قانون جذب وبعد NLP کردم، تصور می‌کردم که همه اینها تکنیک‌هایی برای شستشوی مغزی است و هر آنچه می‌گفتند را رد می‌کردم و تعجب می‌کردم که مردم چگونه می‌توانند تا این حد ساده لوح باشند و این زودباوریها را ناشی از عزت نفس ضعیف  و طرحواره های ناسازگار اولیه آنها می‌پنداشتم! سالها گذشت و مطالعات من ادامه داشت. حریصانه به دنبال آموختن بودم و هر کلیدواژه ای که به ذهنم می‌رسید را جستجو می‌کردم؛ nlp چیست و چه کاربردی دارد، تمرینات nlp را چطور باید انجام داد؟ تحصیل در رشته nlp چگونه است؟ آیا می‌توان با nlp عشق را بدست آورد؟ تست nlp چیست ؟ با اشتیاق زیاد به دنبال مطالعه مقاله nlp ( ان ال پی ) بودم و به دنبال گروه nlp برای افزایش آگاهی و اطلاعاتم بودم؛ در هر کشوری که وارد می‌شدم به دنبال سمینارهای موفقیت بودم. آنچه می‌شنیدم و مطالعه می‌کردم را فرصتی برای کسب موفقیت می‌دانستم، چیزی را بدون امتحان کردن رد نمی‌کردم، اما تکنیک ها برای من کار نمی‌کرد. تا اینکه خیلی سال بعد زمانی که به معنای واقعی در حال غرق شدن در دریای متلاطم و طوفانی زندگی‌ام بودم راه رسیدن به موفقیت را کشف کردم. آنچه درباره قانون جذب و nlp ( ان ال پی ) آموخته بودم، به کارگرفتم و اینبار تفاوت در اقدام و عمل من منجر به کسب نتایج جدید شد و نتایج، غیرقابل تصور بود! این مقاله جذاب را تا انتها بخوانید تا به اعجاز قانون جذب و nlp پی ببرید.
 
 
راز موفقیت « جک ما » موسس امپراطوری علی بابا
تی هارو اکر نویسنده کتاب رازهای یک ذهن میلیونر چگونه موفق شد؟!
چگونه با قانون جذب به موفقیت های بزرگ برسیم؟
 ان ال پی چیست و برای اولین بار توسط چه کسانی مطرح شد؟
 
 
NLP ان ال پی
 
nlp ( ان ال پی ) مخفف Neuro-linguistic programming و به معنای برنامه ریزی عصبی کلامی است که برای اولین بار در سال ۱۹۷۰ توسط ریچارد بندلر و جان گریندر در کالیفرنیا بنیانگذاری شد. آنها ادعا می‌کنند که یک ارتباط بین فرآیندهای عصبی (عصب شناختی)، الگوهای زبانی و کلامی (زبان شناختی) و الگوهای رفتاری آموخته شده از طریق تجربه (برنامه‌ریزی) وجود دارد، و این ارتباط می‌تواند برای دستیابی به اهداف مشخص در زندگی تغییر یابد. NLP به زبان ساده یعنی برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه جهت دستیابی به اهداف شخصی و ویژه است و حتی با استفاده از این روش می‌توان مسیر زندگی را تغییر داد.

مراحل قانون جذب عشق

 ۷ گام از مراحل قانون جذب عشق

عشق شاید مهم ترین و اصلی ترین احساس هر انسانی باشد. عشق احساسی بسیار لذت بخش است که خداوند در فطرت همه انسان ها قرار داده است. قانون جذب معشوق یکی از شاخه های قانون جذب است که به شما کمک می کند تا رابطه خود را استحکام بخشید. در این مقاله تلاش نموده ایم تا در هفت گام اجرایی و تضمینی جامعه ترین راهکار برای جذب جفت روحی را به شما آموزش دهیم.
 
 اگر به دنبال بهبود روابط خود هستید یا می خواهید با قانون جذب معشوق، رابطه ی زیبایی را جذب کنید و یا حتی می خواهید صرفا مراحل قانون جذب معشوق را بدانید باید بگوییم جای درستی آمده اید. این مقاله شاه کلیدی است که زندگی عاطفی شما را نجات میدهد. اما قبل از اینکه بخواهید از قانون جذب معشوق استفاده کنید باید با قانون جذب آشنا شوید و بتوانید از قانون جذب به خوبی استفاده کنید. 
اگر دراین آرزو به سر می‌برید که از قانون جذب عشق برای ازدواج سریع استفاده کنید تا به جفت روحی اصیلی که همیشه در رویایتان بوده برسید، شما تنها نیستید. اگر مدتی است که رابطه شما با همسرتان و یا نامزدتان سرد شده سریعا باید کاری کنید واگرنه خیلی زود طلاق عاطفی اتفاق می افتد. قانون جذب کمکتان می کندُ به شرطی که مقاله سایت راز موفقیت در رابطه با برگرداندن عشق از دست رفته را بخوانید. برای اکثر افرادی که علاقمند به قانون جذب هستند، جذب عشق در کنار پول، پیشرفت شغلی و تقویت عزت نفس، یکی از اهداف رایج است.
یکی از موثرترین تکنیک‌های قانون جذب برای جذب عشق، آهنربای عشق است. آهنربای عشق به شما کمک می‌کند تا خیلی سریع قانون جذب را برای برگرداندن عشق تحت اختیار خود درآورید و نیمۀ گمشدۀ خود را بدون احساس جداافتادگی و عجیب بودن به رابطه گرم برگردانید و یا اصلا پیدایش کنید. این کار معجزه می‌کند و در قلب شما جایی برای شخص جدید باز می‌شود. یا به زبان ساده، ارتعاش شما با جنس مخالف بیشتر تنظیم و همسو  می‌شوید. بله، گام‌هایی عملی ساده ای وجود دارد که می‌تواند شانس شما را برای جذب عشق در سریع‌ترین زمان ممکن بالا ببرد. در این‌جا به بررسی هفت گام اصلی قانون جذب عشق برای برگرداندن عشق می‌پردازیم اما پیش از آن برایتان کاملا  تشریح میکنیم که قانون جذب معشوق به چه معنا است
 
 
 
جذب عشق به چه معنا است؟
جذب عشق - قانون جذب معشوق
 
پیش از هرچیزی این موضوع را به شما یادآور می شویم که انسان ذاتا موجودی ارتعاشی است. ذهن انسان ها به گونه ای خلق شده است که همواره در حال ارسال ارتعاش و فرکانس به کائنات است. ارسال ارتعاش تنها زمانی متوقف می شود که فرد خواب باشد، اما حتی در این زمان هم احساسات شما جاری هستند. انسان هرگز نمی تواند جلوی احساسات خود را بگیرد و تا زمانی که زنده هستید احساسات را تجربه می کنید. هنگامی که خواب هستید هیچ ارتعاشی  ارسال نمی‌کنید اما در حال تجربه احساسات هستید. به طور مثال اکثر ما در رویاهای شبانه تلفیقی از تجربه هایی که در طول روز داشتیم را می بینیم.
 
با این حساب این سوال مطرح می شود که “آیا در خواب هم جذب عشق کار می کند؟”همانطور که در مقاله قانون جذب هم گفتیم احساسات یکی از ارکان مهم در قانون جذب و به طور خاص در قانون جذب معشوق است، این اصل را هرگز فراموش نکنید. احساسات شما زندگیتان را رقم می زند.
 
در مبحث قانون جذب معشوق احساسات به دو دسته تقسیم می شوند:
 
۱- احساسات بد و منفی
 
۲-احساسات خوب و مثبت
 
احساسات در هر فردی مثل یک قطب نما عمل می کند، اگر احساس بدی داشته باشید شک نکید که دارید راه را اشتباه می روید. به زودی مدارتان تغییر می کند و تمام آن موضوعات منفی که نسبت به آنها حس بدی داشتید را به زندگیتان جذب می کنید.
 
اما تجربه احساسات خوب یعنی، چیزی نمانده تا هر آنچه را که طالب آن هستید به زندگیتان جذب کنید. سعی کنید همیشه احساساتتان را خوب نگه دارید تا در مدار انرژیک درستی قرار بگیرید و ساده تر به اهدافتان برسید. در قانون جذب معشوق در تمام مراحل قانون جذب عشق تاکید ما برکنترل احساسات است. اینکه شما بتوانید احساسات خود را کنترل کرده و آن را خوب نگهدارید ضامن این امر است که جذب عشق برای شما جواب خواهد داد.
 
 
 
گام اول برای برگرداندن عشق
 
نیمۀ گمشدۀ خویش را توصیف کنید (تجسم خلاق در قانون جذب)
برگرداندن عشق - قانون جذب معشوق - جذب عشق - مراحل قانون جذب عشق
 
به همان صورتی که مثلاً در قانون جذب ثروت پولدار بودن را تجسم می‌کنید، یک شریک زندگی برای خویش مجسم نمایید. اگر ذهن خلاقی دارید و می توانید او را با تمام جزییات تجسم کنید که عالی است. اگر قدرت تجسم ندارید، نیازی نیست که به جزییات خیلی ریز بپردازید. در واقع من دیدم دوستانی اصل موضوع (هدف از تصویر سازی خلاقانه جزییات ایجاد توجه و تمرکز قوی تر است) را فراموش می کنند و غرق در لیست سفارش بسیار طولانی خود می شوند.
 
پس اگر می بینید تمرکز روی جزییات تمام وقت شما را می گیرید و یا نمی توانید و یا کار تکراری شده جزییات را رها کنید، زیرا ممکن است در لیستی طولانی که بی‌شباهت به لیست خرید نیست، گم شوید. بیایید صادق باشیم، هیچکس بی‌نقص نیست. هدف شما این نیست فردی را جذب کنید که روی کاغذ کامل است، بلکه می‌خواهید عشق را جذب نمایید. بهترین را بخواهید اما روی جزییات گیر نکنید.

ارتقا عزت نفس

تا کنون به ارتقا عزت نفس خود در سطوح کلان اندیشیده اید؟  برای اینکه به چنین موضوعی بیندیشید ابتدا باید بدانید که عزت نفس چیست و چه مشکلاتی در زندگیتان به علت عزت نفس پایینتان شکل گرفته است آن موقع است که میفهمید ارتقا عزت نفس چقدر موضوع مهمی به حساب می آید و چقدر لازم است که روی خودتان کار کنید تا بتوانید عزت نفس بالایی برسید و اگر سرانجام موفق به ارتقا عزت نفس خود شوید، چه بهشت برینی در انتظار شماست.

برای روشن شدن اهمیت ارتقا عزت نفس باید بدانید عزت نفس چیست

راستش را بخواهید قبل از هرچیز و هرکاری، اگر میخواهید به ارتقا عزت نفس خود بپردازید باید دقیقا بدانید عزت نفس چیست. خود من که اگر ندانم یک کار را دقیقا به چه علت باید انجام دهم، به هیچ عنوان برای انجام آن اقدام نمیکنم. پس اگر میخواهید به ارتقا عزت نفس خود بپردازید، اول بدانید که عزت نفس یعنی احساسی که نسبت به خودتان دارید. به زبان ساده عزت نفس یعنی چقدر خودتان را دوست دارید. چقدر خودتان را پذیرفته اید؟ برای اینکه خودتان را دوستا داشته باشید حتما نباید انسان بی عیب و نقصی باشید. عزت نفس یعنی با آگاهی از تک تک نواقصتان چقدر خودتان را به عنوان یک انسان پذیرفته اید؟

۵ تکنیک کاربردی برای ارتقا عزت نفس در بزرگسالان و همچنین نوجوانان

این ۵ تکنیک را حتما انجام دهید تا شاهد نتایج شگفت انگیزی باشید.

تکنیک اول ارتقا عزت نفس: نوشتن شجره نامه و سرگذشت زندگیتان را از دوران کودکی خودتان شروع کنید.

 

چگونه به رویاهام برسم - من به رویاهام میرسم

بدین منظور تمام زندگی خود را بنویسید. نوشتن خاطرات مربوط به کودکی، نوجوانی و اکنونتان معجزه میکند. اگر نقاط ابهامی در زندگی شما هست این نقاط ابهام را بپرسید، تحقیق کنید، بررسی کنید و برای خودتان کاملا شفاف سازی کنید. شما در این تکنیک کافیست شبی ده دقیقه وقت بگذارید. و هر چیزی که از گذشته در یاد دارید را روی کاغذ بیاورید. همین طور در حین نوشتن تاریخچه زندگی خودتان نقاط مثبت را پررنگ تر کنید بیشتر راجع به آن بنویسید. چه اتفاق های مثبتی در کودکی افتاده است. چه کارهای خوبی کرده اید حتی شیطنت هایی که به شما حس خوبی می دهد. چطور درس خوانده اید و چه نمرات خوبی گرفته اید. یعنی بیشتر توجه و تمرکز روی نقاط مثبت باشد.

تمرین مهم برای ارتقا عزت نفس

در مرحله بعد شما باید شبی پنج مورد که از خودتان شناخته اید و به آن افتخار می کنید را یادداشت کنید. یعنی از دل آن سرگذشتی که نوشته اید و آن نقاط مثبتی را که به آنها اشاره کرده اید هر شب ۵ مورد را که به آنها افتخار می کنید و در خودتان مثبت، خوب و بارز می دانید را یادداشت کنید.

هر شب ۵ مورد زیر را برای ارتقا عزت نفس یادداشت کنید :

  • فلان مورد در قیافه و اندامم را دوست دارم چون …..
  • فلان دوره را گذراندم و فلان مدرک رو گرفتم.
  • فلان مقطع تحصیلی رو با این رتبه قبول شدم.
  • پدرم این خوبی رو دارد.
  • مادرم….. (یک چیزی را پیدا کنید و روی آن متمرکز شوید.)

هر شب ۵ مورد یاداشت کنید. می توانید به خیلی چیزها اشاره کنید. ارتباطاتتان، افرادی که با آنها دوست هستید، توانایی های خاصی که دارید، استعدادهایی که دارید، مثلا موردی که من دیشب در این یادداشت های پنج گانه شبانه ام نوشتم؛ ناگهان یادم افتاد که بعد از مدتها کم کم لیستم خالی شده است و نمی توانم موردی را پیدا کنم. ولی لحظه ای به همان روز خودم نگاه کردم و یادم افتاد که من امروز با فرزندم به گونه ای خاص صحبت کردم. این شیوه گفتگو را  خیلی دوست دارم در صورتی که اصلا تا بحال به آن توجه نکرده بودم. این را به عنوان اولین آیتم آن لیست پنج گانه نوشتم. منظورم این است که شاید در دفعات اولی که می خواهید این لیست را پر کنید. چیزی به ذهنتان نرسد یا ندانید. این کاملا طبیعی است بخاطر اینکه چیزهای مثبت زیادی را در خودتان نمی بینید. چون عزت نفس پایین اصلا تعریفش همین هست. اما به تدریج یاد می گیرید که نقاط قوت و مثبت خودتان را بزرگ تر و بزرگ تر بکنید و با شروع عدد اول عددهای بعدی را حتما در لیست بگذارید.

 تکنیک دوم ارتقا عزت نفس: دیدن نقاط مثبت در دیگران

رابطه عزت نفس ومثبت نگری - افزایش عزت نفس

تکنیک و روش دومی که در ارتقا عزت نفس می خواهم خدمتتان بگویم دیدن چیزهای خوب در دیگران است. ما عموما در دیگران نقاط منفی را خیلی بارز می بینیم.  مخصوصا هر چقدر عزت نفستان پایینتر باشد. شما افراد دیگر را ضعیف تر و منفی تر از خودتا خواهید دید. اما اینجا می خواهیم دقیقا برعکس عمل کنیم. نباید در مورد دیگران قضاوت بکنیم. فقط می خواهیم یک مقایسه مثبت بکنیم. نقاط مثبتی که در خودتان می بینید را جستجو کنید و در اطرافیان ببینید. و یا نقاط مثبتی را که در دیگران می بینید را در دیگری جستجو کنید. اینجا هم باز ممکن است در یافتن نقاط مثبت در دیگران با مشکل مواجه شویم و نتوانیم پیدا کنیم. این باز طبیعی است ولی به تدریج و با فکر کردن بر روی این موضوعات می توانیم نقاط بسیار مثبتی را در اطرافیان خودان پیدا کنیم که در شما هم هست  یا در شما هست و در دیگران هم هست. بیشتر ما در دیگران فقط به دنبال مسائل و جوانب منفی آنها هستیم و فقط آن نکات منفی را می بینیم. مثلا با دوستی سالها ست ارتباط داریم و سال هاست داریم قضاوتش می کنیم و همیشه در ذهنمان به گفتگو با این فرد مشغولیم.

  • که چرا این فرد این کار را کرد و یا چرا این کار را نکرد.
  • چرا اینجوری یا چرا اون جوری لباس پوشید.
  • چرا به من اینجوری سلام داد.
  • چرا اونجوری رفتار نکرد یا کرد.

روی افکار مثبت و منفی خود فکوس کنید

کمی به این افکار توجه کنیم تمام عمرمان داریم این کارها را، این گفتمان را در درون خودمان تکرار می کنیم و اکنون ما فرض می کنیم که نمی خواهیم از این به بعد این کار را بکنیم و بر عکس می خواهیم فقط و فقط نقاط قوت و مثبت دیگران را ببینیم و آن را به زبان بیاوریم؛ در واقع ما می خواهیم از اختلاف هایمان به پذیرش تفاوت هایمان برسیم. پس زیاد به نقاط ضعف هم کاری نداشته باشیم بیشتر جنبه های مثبت را ببینیم و با این جنبه های مثبت طبعا ارتباط خوبی بین ما برقرار خواهد شد، تا اینکه بخواهیم جنبه های منفی را ببینیم و حالا در ارتباط صد در صد با مسائل و مشکلاتی مواجه خواهیم شد.

 

دوستان در اینجا هدف من این نیست که مشکلات خودم و دیگران را کتمان بکنم؛ اصلا بحث عزتمندی این نیست!! برای همین هم اینجا نمی خواهیم این بحث را باز کنیم که با جوانب منفی خودمان این کار را بکنیم یا با جوانب منفی دیگران این کار را بکنیم. طبیعی است که وقتی در خودم این جوانب منفی را بشناسم احتمال دارد که بتوانم تغییر بدهم و در دیگران هم یا می پذیرم و یا کمکش می کنم تغییر بدهد و یا اینکه با همان شرایط با آن مواجه می شویم.

تکنیک سوم ارتقا عزت نفس: به وجود آوردن حس خوب در دیگران

عزت نفس - افزایش عزت نفس

تکنیک سوم این است که حالا ما باید ببینیم که چطور می توانیم در دیگران حس خوب را به وجود بیاوریم. چطور به دیگران می توانیم کمک بکنیم مثلا دیروز یکی از همکاران من ناراحت بود از شرایطش از وضعیتش و برای آینده به شدت غصه می خورد و نگران بود من اینجا گفتم خب ببینم می توانم از این تکنیک استفاده بکنم. آمدم کلی صحبت های مثبت با او کردم. به آینده امیدوارش کردم و تازه به او گفتم  تو در اینجا ، در این شرکت توانایی هایی داری که همه ی ما به این تواناییهای تو غبطه می خوریم. پس تو آدم خوب و متفاوتی هستی، پدر خوبی هستی تو همکار خوبی هستی. در کل خیلی حس خوبی نسبت به حرف های من پیدا کرد. باورتان نمی شود فردای آن روز بعد از این گفتگوی خیلی کوتاه به من زنگ زد و با حالتی که خیلی احساساتی شده بود از من بابت این گفتگوی خیلی خوبی که بینمان رد و بدل شده بود خیلی تشکر کرد. خب می خواهیم این کار را آنالیز کنیم. من با یک گفتگو، با اشاره به نقاط قوت همکارم در ایشان حس خوبی ایجاد کردم. اما این کار چه سودی برای من داشت؟سودش برای من این بود که احساس بسیار بهتری در من ایجاد شد. با واکنش ایشان نسبت به این گفتگو من متوجه شدم که یک آدم خوبی هستم و دوم یک سری توانایی های خاص دارم و سوم دیگران نسبت به من حس خوبی دارند و در نهایت در واقع به این ایمان می رسم که

یک: من خوب هستم، 

دو:دیگران خوب هستند،

سه:ارتباط من با دیگران خوب است.

 تکنیک چهارم ارتقا عزت نفس : تمیز و مرتب بودن و در حالت کلی حفظ ظاهر

تکنیک دیگری که خیلی موثر می دانم این است که خوش لباس باشید و به سر و وضع خودتان برسید. از عطر و ادکلن خوب و مناسبی استفاده کنید و در کل ظاهرتان را حفظ کنید. لازم نیست که منتظر یک شرایط ، وضعیت و روز خاصی باشید. تا زیبا لباس بپوشید، موهایتان را مرتب کنید یا خانم ها آرایش کنند. این کار را یکبار برای خودتان بکنید، بروید جلوی آینه و با یک حس خوب به سر و وضع خودتان برسید. از لباسی که می پوشید لذت ببرید ، از کفش نویی که خریده اید، در واقع از ظاهر خودتان بیشترین لذت را ببرید. اینجا اشاره می کنم که شاید بسیاری از مردم با پوشیدن لباس نو حس خوبی ندارند. این دقیقا بخاطر این است که وقتی من خوب نیستم چیزهای خوب هم نباید داشته باشم. یک نگاه تلخ است که ته ضمیر این افراد نشسته است.

اما افراد عزتمند همه ی چیزهای خوب را متعلق به خود می دانند و می خواهند که برای خود بکنند.من در این مورد نظرم این نیست که باید گران قیمت ترین لباس ها را بپوشیم تا به ارتقا عزت عزت نفس برسیم. خوب و مناسب پوشیدن، مرتب بودن، شلخته نبودن، این که وقتی می خواهید بیرون بروید جلوی آینه نگاهی به خودتان می اندازید و دستی به سر و گوش خودتان میکشید. بیشتر، این منظورم هست، نه اینکه حالا حتما برند خاصی را باید بپوشید تا احساس خوبی داشته باشید. یادمان باشد همان قدر که شلخته بودن ما را در فاز اختلال شخصیتی می برد، خیلی مرتب بودن یا خیلی گران پوشیدن ، خیلی خرید کردن هم می تواند ما را دچار مشکلات دیگری بکند. این مورد و حفظ ظاهر مخصوصا برای خانم ها می تواند خیلی خیلی حیاتی و موثر باشد. می تواند در آنها اثر گذارتر باشد.

تاثیر زبان بدن در حفظ ظاهر

در این جا متذکر می شوم در حفظ ظاهر، چگونه ایستادن، راه رفتن، نشستن، حالت های اندام خیلی خیلی مهم هستند. ما از ظاهر افراد خیلی وقت ها قضاوتشان می کنیم و می دانیم آدمی با کتف افتاده ، سر شانه های افتاده، شل که با دست های کاملا بی حال راه می رود. آرام راه می رود، خب مسلما این آدم، آدم حرمت نفس پایین دارد. سرش پایین به کسی نگاه نمی کند. ولی بر عکس شما تصور کنید آدمی که سر بالا، سینه جلو ، دست ها را آرام و محکم در کنار شانه هاش تکان می دهد. خیلی محکم راه می رود. تند راه می رود، تماس چشمی با دیگران دارد، ظاهر آرام و شاید تبسمی هم دارد. خب طبعا ، این آدم احتمالا لباس مرتبی هم دارد و عرض شود که به خودش و کاری که آن لحظه دارد انجام می دهد و جایی که دارد می رود، ایمان ، اعتقاد و باور دارد، منظور از خوش پوشی بیشتر داشتن احساس خوب از ظاهر خود است و این حفظ ظاهر در رابطه با کیفیت عزت نفس و یا ارتقا عزت نفس خیلی خیلی موثراست. خود به خود یک اثر متقابل هم از دیگران می گیرد، این فرد همین که مورد توجه قرار می گیرد، همین که دیگران از لباسش، تیپش، راه رفتنش، عطر و ادکلنش ، کفشش، ظاهرش، حتی شیوه نشستنش به او می گویند یا حتی با نگاهشان یک حس خوب به او انتقال می دهند. این دقیقا اثر بسیار بسیار قدرتمندی در درون خود فرد ایجاد می کند که دیگران تاییدش می کنند. در واقع خیلی وقت ها ما به این تاییدها نیاز داریم تا مطمئن شویم تائید خودمان تایید درستی بوده است.

عزت نفس - افزایش عزت نفس - عزت نفس چیست

در مقابل تعریف ها و تمجدید ها مقاومت نکنید

زمانی هم که تعریف می شود لطفا به سبک ایرانی اصلا منکر آن تعریف نشوید یا نگویید که “اصلا اینجور نیست که شما می گویید و این لباس نو نیست، لباس کهنه فلانی است، و این اصلا مارک معروفی نیست. من این را توی حراجی گرفتم، چیز مهمی نیست. تصادفا اینجوری راه میرم.” نه اینجوری نه، اتفاقا برعکس باید تشکر بکنیم از اینکه شما را اینجور می بینند. که از شما تعریف می کنند یا از مسایل مرتبط با شما تعریف می کنند. هرگز قدر دانیها و تشکرها را رد نکنید و  به تعارف نکشانید. نه اتفاقا از آنها تشکر کنید. جمله ای که یکی از روانشناسان در یک سمینار در این مورد می گفت این بود که بگویید: من سپاس گزار لطفتان هستم.

 

تکنیک پنجم ارتقا عزت نفس : بخشنده بودن

عزت نفس و بخشندگی - افزایش عزت نفس

آخرین تکنیک این است که بخشنده باشید. من از بزرگی شنیدم که می گفت انعکاس بخشش دیگران در ما بخشش خودمان می شود. ما خیلی وقتها باید خودمان را ببخشیم اما کاری که می کنیم این است که بلاهایی سر خودمان می آوریم که اگر سر دیگری بیاوریم. صد در صد از ما شکایت می کنند یا هر کاری از دستشان برآید در قبال ما انجام می دهند. ما احتیاج به بخشش خودمان داریم و برای اینکه خودمان را ببخشیم با این تکنیک با بخشش دیگران در واقع این را به خودمان انتقال می دهیم. بر اساس آموزش های قانون جذب، با بخشش و گذشت، افکار و باورهای ناخواسته و منفی را نیز کنار میگذارید و این یعنی ظهور نتایج بهتر در زندگی و افزایش باورنکردنی اعتماد به نفس و خودکار آمدی. قانون جذب و ان ال پی میگوید با بخش و گذشت شما اثرات کارمای منفی را از خود دو می کنید. در این مقاله به بررسی عزت نفس پرداختیم و با معرفی ریشه های عزت نفس تلاش کردیم از طرفی اهمیت آن و از طرف دیگر تفاوت های آن با اعتماد به نفس را عنوان کنیم. آنگاه به بررسی و معرفی ۵ تکنیک کاربردی برای تقویت عزت نفس پرداختیم. با انجام و تکرار این ۵ مورد به سادگی می توان به تقویت حرمت نفس پرداخت. اگر تا به اینجا قانع نشدید که تقویت و بهبود عزت نفس، چقدر موضوع مهمی است و اگر به تقویت آن نپردازیم چه تاثیراتی بر آرامش و خوشبختی ما می گذارد، حتما ادامه مقاله را ممطالعه کنید.

قانون جذب کائنات

 تا کنون مفهوم قانون جذب کائنات به گوشتان خورده است؟ عجب سوال مسخره ای پرسیدم محال است که کسی در قرن حاضر زندگی کند و با این مفهوم آشنا نباشد و چیزی در مورد قانون جذب کائنات به گوشش نخورده باشد. اما این قانون چیست؟ چقدر آن را واقعی و یا کذب و دروغ میدانید؟ چقدر از آن در زندگی روزمره خود استفاده کرده اید؟ فکر میکنید که چقدر این قانون جواب میدهد؟ در این مقاله به بررسی قانون جذب کائنات خواهیم پرداخت.

قانون جذب کائنات چیست ؟

قانون جذب کائنات یکی از مفاهیم پایه جهان هستی است که عنوان میکند هر چیزی به هم شکل و شبیه خودش جذب میشود. بر اساس این قانون همه چیز در جهان از انرژی تشکیل شده اند و انرژی های مشابه همدیگر را جذب و انرژی های مخالف همدیگر را دفع میکنند.

یک روش موثر در کنترل افکار در قانون جذب کائنات

به ازای هر فکر منفی که به ذهنتان خطور میکند، با دو یا سه دقیقه فکر خوب کردن آن را جبران کنید و بلافاصله جملات مثبت بکار ببرید. این روش یک راهکار آزموده شده است که میتوانید از آن نتیجه بگیرید. در رویارویی با وقایع زندگی خود میتوانید اینگونه فکر کنید که دنیا قواعدی برای جذب دارد، شما همان انرژی را جذب می کنید که به بیرون ساطع کرده اید همانطور که انیشتین گفته است: انرژی نه به وجود می آید و نه از بین میرود، بلکه از نوعی به نوع دیگر تبدیل می شود، او فهمید که افکار هم وجود خارجی دارند و آنچه ما میبینیم حاصل افکار خودمان است.

شما اساسا همیشه به مغزتان دستور میدهید و افراد هر روز از این قوه ذهنی استفاده می کنند اما فقط نسبت به آن آگاهی ندارند برای همین وقتی اتفاق بدی برایشان می افتد متوجه نیستند که خودشان دستور این کار را داده اند، دقیقا دستور داده اند که این اتفاق بیفتد اما شما می توانید آن طوری که دلتان می خواهد کنترلش کنید. باید نسبت به افکارتان آگاهی پیدا کنید و به آنها نگاه کنید و بگذارید از ذهنتان عبور کنند و بعد باید ان افکاری که اسمشان را افکار منفی گذاشته ایم را پاک کنید اما یادتان باشد همه اتفاقاتی که منفی بنظر میرسند منفی نیستند خیلی وقت ها دیده ایم که نتیجه ختم به خیر شده است.

 

مراقب جادوی کلمات باشید

شما درخواستتان را به کائنات ارائه می‌دهید و جادوی کلمات گفته شده پدیدار می‌شود، درخواستتان را بگویید و از ته دل بگویید و مراقب چیزی که می‌گویید باشید. مرحله بعداز تفکر کلمه ها هستند و وقتی که شما کلمات را به زبان می آورید در واقع انرژی را به این افکار منتقل می‌کنید و همه اینها در تاریخ وجود دارد. مردم راجع به قدرت کلمات صحبت کرده اند؛ هر مذهبی به گونه ای راجع به این موضوع صحبت کرده است اما این موضوع فلسفه مذهب نیست بلکه اساسا نحوه کارکرد ذهن و جهان است و فقط براساس انرژی است.

از جادوی کلمات استفاده کنید. ثابت شده استفاده از عبارات تاکیدی جذب پول و ثروت، ثروت را به زندگی افراد بیشتر و بیشتر جذب می کند چون ذهن را در ارتعاش ثروت قرار می دهد. پس هم باید روی گفتگوی درونی و هم بیرونی دقت بیشتر کنید.صبح که از خواب بیدار می‌شوید بگویید قرار است چیزهای خوب ببینم قرار است. چیزهای خوب برایم اتفاق بیفتد امروز می‌خواهم فقط ابراز محبت و مهربانی و زیبایی کنم و سعی میکنم که این احساسات را به بیرون منتقل کنم. دوستانم ما دیگر امروز دنبال این نیستیم “قانون جذب کائنات و چگونگی عملکرد آن” را ثابت کنیم. ما امروز دنبال یافتن راه‌های کوتاه‌تری برای استفاده بیشتر از نتایج شگفت انگیز قانون جذب کائنات هستیم.

 

برخی از سوالات رایج در مورد قانون جذب کائنات

با توجه به اینکه خیلی از افراد در مورد قانون جذب کائنات سوالات گوناگونی در ذهن خود دارند در بخش پایانی میخواهم پاسخ پرتکرار ترین سوالات مربوط به قانون جذب کائنات را به شما بدهم. پس همراه راز موفقیت باشید تا با پرتکرار ترین سوالات قانون جذب کائنات آشنا شوید.

 

۱- دقیقا قانون جذب کائنات چگونه عمل میکند؟

اگر بخواهم خیلی ساده به شما بگویم که قانون جذب کائنات چگونه عمل می کند، افکار شما دارای انرژی و ارتعاش است. یعنی وقتی شما به هرچیزی فکر می کنید در حال فرستادن ارتعاش آن به کائنات و جهان هستی هستید. وقتی به بی پولی فکر می کنید ارتعاش بی پولی را به کائنات میفرستید. وقتی به پول و ثروت توجه می کنید در حال جذب پول و ثروت هستید. در کل به هر چیزی فکر میکنید در حال جذب آن هستید. برای اینکه بتوانید از قانون جذب کائنات در جهت خواسته ها و آرزوهایتان استفاده کنید باید ذهنتان را کنترل کنید و از قدرت ذهن تان استفاده کنید.

 

۲- چگونه افکارمان را کنترل کنیم؟

در اوایل راه اگر بخواهید افکارتان را کنترل کنید ممکن است خیلی برایتان سخت و دشوار باشد. توصیه می کنیم برای کنترل افکارتان از تمرینات قانون جذب کائنات استفاده کنید. می توانید از عبارات و جملات تاکیدی مثبت استفاده کنید. می توانید از تجسم خلاق و تصویرسازی ذهنی استفاده کنید. به هر حال باید هرکاری کنید تا احساساتتان خوب شود.

 

۳- از کجا بفهمیم در حال جذب خواسته هایمان هستیم؟

برای اینکه ببینید آیا از قانون جذب کائنات دارید به درستی استفاده می کنید و در مسیر آرزوهایتان قرار گرفتید به احساساتتان توجه کنید. احساسات نقش بسیار مهمی دارد. شما از طریق احساساتتان می توانید متوجه شوید که در مسیر خواسته هایتان قرارگرفتید یا ناخواسته هایتان! اگر احساستان خوب بود نشانه این  است که در حال جذب چیزهای خوب هستید. نگران نباشید کائنات چیزهای خوب را وارد زندگیتان خواهد کرد. پس کار اصلی شما خوب کردن احساساتتان است.

 

۴-چگونه پول و ثروت جذب کنیم؟

برای اینکه بتوانید پول و ثروت جذب کنید باید به پول توجه کنید. نسبت به پول احساسات خوبی در خودتان ایجاد کنید. باید باورهایتان را نسبت به پول عوض کنید. در کل باید ارتعاش پول بفرستید تا بتوانید از قانون جذب کائنات در جهت جذب ثروت و پول استفاده کنید. توجه به پول و ایجاد احساس خوب باعث می شود ارتعاش پول به کائنات بفرستید. کائنات با دریافت ارتعاش که فرستادید پول و ثروت زیادی را وارد زندگیتان خواهند کرد.

 

۵- چقدر طول میکشد به آرزوهایمان برسیم؟

اول به یاد داشته باشید که برای کائنات هیچ زمانی وجود ندارد. کائنات تنها با دریافت ارتعاش تان خواسته و یا ناخواسته ایی را وارد زندگیتان خواهند کرد. پس شما باید به صورت مداوم ارتعاش اهدافتان را به کائنات ارسال کنید. کائنات خدا ساده ترین مسیر را برای رسیدن شما به خواسته ها و آرزوهایتان را در جلوی راهتان قرار بدهد.

صفحه قبل 1 2 صفحه بعد